Пица тост со шунка, кашкавал и печурки

Пица тост со шунка, кашкавал и печурки

Малку поинаков начин за подготовка на пица…

Состојки:

  • 10 парчиња тост леб
  • кечап
  • 100 гр тенко сечкана шунка Пекабеско
  • 100 гр кашкавал
  • 6 свежи шампињони
  • оригано
  • босилек
  • 2 домати

Начин на подготовка:

  1. Наредете ги лепчињата во голема тепсија за печење, секое премачкајте го со кечап, посипете оригано и босилек. Преку наредете шунка и печурки исечкани на листови, а од горе изрендајте кашкавал. 
  2. Запечете неколку минути во рерна загреана на 200 степени, додека кашкавалот не се растопи. Украсете со домати и уживајте!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула