Брзи обланди со карамел бонбони – Десерт без печење и мачење

Брзи обланди со карамел бонбони – Десерт без печење и мачење

Направете вкусни обланди со карамел.

Состојки:

  • 200 гр. карамел бонбони
  • 1 пакување обланди
  • 200 гр. мелени бисквити
  • 250 гр. маргарин
  • 1 шолја шеќер
  • 1 шолја млеко

Подготовка:

  1. Се ставаат сите состојки да се варат, освен обландите.
  2. Се става маргарин да се стопи, па карамелите, па мелени бисквити, млеко и шеќер.
  3. Се филуваат обландите.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин