Вака ќе подгреете шницла да биде сочна како штотуку направена

Вака ќе подгреете шницла да биде сочна како штотуку направена

Ако сакате да подгреете шницла, па и понатаму да биде сочна, има мал трик.
Не го правете тоа во рерна, туку исцепкајте ја на ситни парчиња и ставете ја во тава со малку масло.Не се подгрева на многу висока температура, туку кратко на пониска.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта