Брз домашен сладолед со чоколадо

Брз домашен сладолед со чоколадо

Направете супер вкусен и брз сладолед со чоколадо.

Состојки:

  • 200 мл. слатка павлака
  • 2 лажици шеќер
  • 1 јајце
  • 3-4 лажици течно чоколадо

Подготовка:

  1. Се става павлаката во ладилник 10 минути.
  2. Се мати потоа, одделно се матат јајцето со шеќер, па се мешаат со павлаката и се става чоколадото.
  3. Се става во ладилник и се служи.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)