Сварете семки од лубеница со вода – Ќе направите најмоќен домашен лек

Сварете семки од лубеница со вода – Ќе направите најмоќен домашен лек

Направете си супер напиток и лек од семки од лубеница, кои се многу здрави и правиме грешка кога ги фрламе.

Ви требаат 4 лажици издробени семки и 2 литри вода.

Сварете ја водата, варете ги семките во неа 15 минути и тоа е тоа.

Се пие ладно или млако и помага за имунитет, штитење на кожата од УВ зраците, за намалување надуеност и отоци.