Генијален трик: Никогаш полесно чистење на лук

Генијален трик: Никогаш полесно чистење на лук

Лукот како намирница се наоѓа во многу јадења кои ги подготвуваме, а кгоа ќе го видите овој генијален трик, веќе нема да се мачите додека го лупите.

На видеото е прикажан брз и едноставен начин како да исчистите лук.

Земете главица лук во една рака, а во друга остар нож и неговиот врв забијте го лукот буквално извлекувајќи го од лушпата.

Погледнете го видеото…

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)