Смути со чоколадно млеко – Ладен појадок за топлото време

Смути со чоколадно млеко – Ладен појадок за топлото време

Направете смути со чоколадно млеко.

Состојки:

  • 1 банана
  • ½ шолји боровинки
  • ½ шолји јагоди
  • ½ шолји малини
  • ½ шолји чоколадно млеко
  • ½ шолји вода

 

Се става се во блендер и се пие.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта