Торта со пудинг и кокос – Нема печење, готова за 10 минути

Торта со пудинг и кокос – Нема печење, готова за 10 минути

Направете си супер колач без печење на горештините кои веќе почнаа.

Состојки:

 • 400 мл. млеко
 • 1 пудинг од ванила
 • 2 јајца
 • 400 гр. шеќер
 • 170 гр. маргарин
 • 150 гр. шеќер во прав
 • 200 мл. слатка павлака
 • 48 бисквити
 • млеко за нив
 • кокос за горе

Подготовка:

 1. Се става во лонец 350 милилитри млеко и се меша остатокот со јајца, пудинг и шеќер, па се става смесата во млекото на рингла кога ќе зоврие и се меша.
 2. Се остава да се згусне со мешање и потоа се трга, па се става и маргаринот изматен со шеќер во прав, па се меша да се соедини смесата.
 3. Се редат бисквитите натопени во млеко, па се става фил, и се така додека има.
 4. Горе ставете кокос.

Добар апетит!