Здрав намаз од зеленчук

Здрав намаз од зеленчук

Кога немате идеја што да јадете за ужина, направете го овој вкусен и здрав намаз…

Состојки:

  • 1/2 црвена пиперка
  • 1/2 тиквица
  • 1/2 чешне лук
  • 1/2 лажичка кумин
  • прстофат сол

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер и обработете до глатка текстура. Намачкајте на крекери или тост леб и послужете.

Добар апетит!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта