Вкус кој не се заборава: Смути со бадеми и цимет

Вкус кој не се заборава: Смути со бадеми и цимет

Направете вкусно смути со бадеми и цимет.

Состојки:

  • 5 бадеми
  • 1 јаболко
  • 1 банана
  • ¾ шолји јогурт
  • ½ шолји млеко
  • ¼ лажички цимет

 

 

Се става се во блендер и се пие.