Измешајте ги само овие 2 состојки и брзо ослабнете

Измешајте ги само овие 2 состојки и брзо ослабнете

Постојат состојки кои го забрзуваат губењето тежина и согоруваат калории, без голема жртва.Ви донесуваме рецепт од само 2 состојки кој ќе ви помогне побрзо да ослабнете.

Состојки:

  • 2 лажици мед
  • 1 лажичка цимет
  • 250 мл вода

Начин на подготовка:

  1. Измешајте врела вода со цимет, и оставете да се излади. Медот додајте го кога напивката ќе се излади. 
  2. Половина од напивката испијте ја пред да одите на спиење, а другата половина наутро кога ќе се разбудите на празен желудник. 
  3. За само седум дена резултатите ќе ве изненадат.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта