Избелете го лицето користејќи само една состојки: Брчките исчезнуваат како никогаш да не сте ги имале

Избелете го лицето користејќи само една состојки: Брчките исчезнуваат како никогаш да не сте ги имале

Многумина од нас имаат проблеми со кожата и поради тоа користат разни третмани и препарати. Ако и вие имате проблеми со кожата на лицето, пробајте ја оваа едноставна маска која е навистина ефикасна.

Состојки:

  • 20 гр квасец
  • 2 мали лажици сок од лимон

Начин на подготовка:

  1. Измешајте квасец со сок од лимон. Добиената смеса ставете ја во друг сад наполнет со топла вода и оставете да стои 2-3 минути. 
  2. Потоа нанесете на чисто лице и оставете да стои 20 минути. Измијте го лицето со топла вода, а потоа нанесете крем за лице. 
  3. Сепак, не треба да претерувате со оваа маска, доволно е да ја користите 1 или 2 пати неделно.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед