За три дена ќе стопите 5 кила – Компир диета за летово

За три дена ќе стопите 5 кила – Компир диета за летово

Доаѓа лето и сите сакаме да бидеме фит, а нова хит диета е компир-диетата. 

Прв ден:

Појадок: варен компир без сол и шолја јогурт

Ручек: два варени компири без сол и шолја јогурт

Вечера: Две шолји јогурт

 

Втор ден:

Појадок – 1 шолја јогурт

Ручек- два варени компири не солени и шолја јогурт

Вечера – компир варен без сол и шолја јогурт

 

Трет ден:

Варен компир без сол за појадок

Варен компир без сол и шолја јогурт за ручек

Шолја јогурт за вечера

 

Варениот компир не смее да се замени со друг вид компир и тоа е важна напомена.

Има многу витамини и минерали, како и влакна и ја забрзуваат работата на стомакот, ги исфрлаат токсините.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ