Ако ви мирисаат обувките – Ставете им ја најевтината намирница и ќе го впие мирисот

Ако ви мирисаат обувките – Ставете им ја најевтината намирница и ќе го впие мирисот

Ако имате проблем со омилениот пар чевли и патики кои се замирисале од долгото носење, па мирисот не излегува колку и да ги перете, решението е во кујна.

Ставете сода во чевлите и оставете кратко да дејствува, па облечете ги.

Ќе го впие лошиот мирис и ќе спречи да ви се замирисаат и обувките кои се нови.

Повеќе на Готви.мк:Вака кокосовото масло делува на кожатаЧајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко