Летово јадете краставици – Имаат 90 посто вода во себе, ова се причините

Летово јадете краставици – Имаат 90 посто вода во себе, ова се причините

Една од намирниците кои треба да ги јадеме во лето е краставицата.

Краставицата има 90 посто вода во составот, па е идеална за секој ден.

Важно е и дека нема калории и не дебелее.

Ќе видите бенефити со секојдневното користење.

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука