Сладолед од кој ќе ослабнете, трикот е во само една состојка

Сладолед од кој ќе ослабнете, трикот е во само една состојка

Разладете се и ослабнете со овој рецепт за неодолив сладолед.

Состојки:

  • 1/2 ананас
  • 1 краставица
  • 1 јаболко
  • 1 гранче свежо нане

Начин на подготовка:

  1. Иситнете ги сите состојки и ставете ги во блендер. Додајте малку вода ако е потребно па смесата ставете ја во калап за сладолед и оставете во замрзнувач неколку часа.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта