Брз, здрав и вкусен намаз: Паштета од сардина

Брз, здрав и вкусен намаз: Паштета од сардина

За само неколку минути направете вкусен и здрав намаз од сардина…

Состојки:

  • 100 гр путер
  • 100 гр сардина од конзерва
  • 1 лажица мајонез

Начин на подготовка:

  1. Сардините излупете ги и извлечете ги коските, малку издробете ги па разматете ги со путер во пенаста смеса. Додајте мајонез по вкус.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте