Направете глазура како во слаткарница: Еве како правилно да растопите чоколадо (Видео)

Направете глазура како во слаткарница: Еве како правилно да растопите чоколадо (Видео)

Ако мислевте дека не можете да растопите чоколадо како професионалец или да направите глатка глазура како во слаткарница, погледнете го ова видео.

Состојки:

  • бело или црно чоколадо за готвење
  • ладна вода
  • дрвена лажица
  • празна чинија
  • тенџере

Начин на подготовка:

  1. На рингла ставете тенџере и додајте вода и почекајте да зоврие. 
  2. За тоа време чоколадото за готвење исечкајте го на ситни парчиња. 
  3. Кога водата ќе зоврие, намалете ја јачината на огнот и на тенџерето ставете празна чинија. 
  4. Во празната чинија ставете исечкано чоколадо кое полека ќе почне да се топи. Мешајте повремено со дрвена лажица додека целосно не се растопи.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед