Вака плескавиците нема да се соберат при печење и пржење – Трик за сочно месо

Вака плескавиците нема да се соберат при печење и пржење – Трик за сочно месо

Кога правите плескавица или бургери во домот, има мал трик како да не ви се собере плескавицата со печењето или пржењето.
Без разлика дали е купена или пак сами обликувате смеса, во средина на месото направете мала вдлабнатина со прстот.
Така нема да се собере месото.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ