Вака кората на пилето ќе крцка – Трик за вкусно и сочно месо

Вака кората на пилето ќе крцка – Трик за вкусно и сочно месо

Има начин како пилешкото кое го печете да има убава кора горе, a внатре да остане меко и вкусно.

Ставете му малку лимонов сок разреден со вода врз него во плехот каде ќе го печете.

Вака кората ќе крцка, а внатрешноста ќе биде мека.

Повеќе вести на Готви.мк

Дињата е царица на летото

Веднаш на пазар да ја набавите оваа намирница: Брокулата како лек

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?