Ќе мириса опојно од рерна: Млади компирчиња со сенф и пиво

Ќе мириса опојно од рерна: Млади компирчиња со сенф и пиво

Направете вкусни млади компири со сенф и пиво.

Состојки:

  • 1 кг. млади компири
  • 2 лажици мајонез
  • 3 лажици сенф
  • 50 мл. пиво
  • 1 лажиче оригано, сол и бибер, малку црвен пипер
  • масло

Подготовка:

  1. Се мијат младите компирчиња и се ставаат во плех со масло, се прелеваат со изматени мајонез, сенф и пиво.
  2. Се става сол и бибер, останати зачини и се става рамномерно.
  3. Се печат на згреана рерна додека не бидат готови, околу 40 минути.

 

 

Повеќе вести на Готви.мк

Дињата е царица на летото

Веднаш на пазар да ја набавите оваа намирница: Брокулата како лек

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?