Пијте ја оваа напивка пред спиење и секое утре ќе имате половина килограм помалку

Пијте ја оваа напивка пред спиење и секое утре ќе имате половина килограм помалку

Како би му помогнале на организмот да продолжи да ја вари храната дури и кога спиете, потребно е да направите неколку работи.

За почеток, неколку часа пред спиење не јадете ништо, а потоа непосредно пред да одите во кревет подгответе напивка од следниве состојки:

1/2 цеден лимон
1 лажичка сечкан магдонос
малку цимет
1/2 лажичка оцет
2,5 дл вода

Измешајте ги состојките и испијте. Доколку не ви одговара вкусот, можете да додадете лажичка мед или ѓумбир.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта