Супер трик како да ги исчистите каучот и фотељите од дамки – брзо и евтино

Супер трик како да ги исчистите каучот и фотељите од дамки – брзо и евтино

Домашно средство за чистење кое се прави од само четири состојки.

Се работи за мешавина од течност за миење садови, бел оцет, сода бикарбона и топла вода.

Состојките ставете ги во шишенце со распрскувач, пропрскајте по дамките на каучот и фотељите, лесно протријте со крпа и исушете.

Точните состојки за оваа мешавина се: 1 лажичка течност за миење садови, 1 лажица бел оцет, 1 лажичка сода бикарбона и 2,5 дл вода.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед