Тегличка кокосово масло ставете си во бањата – Нема да ви треба повеќе фризер

Тегличка кокосово масло ставете си во бањата – Нема да ви треба повеќе фризер

Тегличка кокосово масло треба да има во сечија бања, а еве и зошто.

Спречува косата да опаѓа, го забрзува растот и ја прави да не биде сува и кршлива.

Измешајте кокосово масло со лимонов сок и ставете ја смесата на темето и врвовите.

Потоа измијте и ќе забележите промена по неколку третмани.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнет ананас со ориз и пилешко

Пудинг од ориз

Оризови нудли со зеленчук

Ориз на мексикански начин

Ориз со зеленчук и краби

Пилешка мучкалица со ориз

Брза диета според вашата градба на тело

Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак