Веќе нема да пиете кафе без овој додаток

Веќе нема да пиете кафе без овој додаток

Една состојка засекогаш ќе го промени вкусот на вашето кафе.

Дали турското кафе може да биде подобро? Одговорот е Да, а еве што ви е потребно: 100 гр мелено кафе, 2 стапчиња ванила.

Поделете го кафето во чисти и суви тегли. Стапчињата ванила преполовете ги, потоа исечкајте ги по должинана уште на половина и ставете во кафето. Затворете ги теглите и почекајте една недела.

Потоа згответе го кафето на вообичаен начин и ќе бидете воодушевени од вкусот.

Повеќе вести на Готви.мк:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

Десерт готов за 20 минути