Ова е замена за чоколадо во рецептите – Точни мерки за какао за да нема разлика

Ова е замена за чоколадо во рецептите – Точни мерки за какао за да нема разлика

Ако готвите и сфативте дека ви недостасува чоколадо, имаме совршена замена со точни мерки.

30 грама чоколадо за готвење е еднакво на 3 лажици какао и една лажица маргарин.Ова е совршена замена.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко