Рибата ќе се одмрзне брзо и лесно – Со овој начин ќе биде како штотуку купена

Рибата ќе се одмрзне брзо и лесно – Со овој начин ќе биде како штотуку купена

Замрзнатата риба се одмрзнува лесно и брзо со еден трик.

Ставете ја во солена вода.

Така нема да се крши, ќе биде како свежа и лесна за употреба.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Совршен рецепт за риба деликатес

Риба во сос од сенф

ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба

Малку време за деликатес: Риба полнета со компир

Поздрава е од што се мислеше – зошто да јадете риба често?

Вкусен риба деликатес од рерна