Три златни правила за најдоброто рижото: Со овие совети ќе направите ручек за паметење

Три златни правила за најдоброто рижото: Со овие совети ќе направите ручек за паметење

Рижото е едноставно јадење, но може да биде суво и без вкус, ако погрешите при подготовката.

За да добиете совршен оброк од ориз важно е да ги подготвите намирниците и да се водите од одредени правила.

Трите правила од кои никако не треба да отстапите се: правилен избор на ориз, бујон и путер.

Загрејте масло и додајте малку кромид.

Оризот пржете го на масло да добие стакласта боја, а потоа додајте додатоци по желба.

За наливање користете бујон, а видот прилагодете го по желба. Избегнувајте коцка за супа.

Додека водата во лонецот се уште не испарила до крај, додајте коцки путер кои стоеле на собна температура, па сѐ добро измешајте и тргнете од оган. Така ќе добиете кремаста текстура, а можете да додадете и пармезан.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнет ананас со ориз и пилешко

Пудинг од ориз

Оризови нудли со зеленчук

Ориз на мексикански начин

Ориз со зеленчук и краби

Пилешка мучкалица со ориз

Брза диета според вашата градба на тело

Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак