Вака лесно и рамномерно ќе исечете ледени десерти – Има еден трик

Вака лесно и рамномерно ќе исечете ледени десерти – Има еден трик

Ако сакате лесно и брзо да исечете сладолед или пак леден десерт, има лесен трик.
Ножот ставете го во топла вода и потоа почнете да сечете.Така се ќе оди брро и лесно и парчињата рамномерно ќе се исечат.

Уживајте!

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко