Спас од природата: Чај од неверн го регулира циклусот

Спас од природата: Чај од неверн го регулира циклусот

Ако менструацијата ви е нередовна, болна или проследена со некои други тегоби, проблемот можете да го решите или барем да го ублажите со чај од невен.

Чајот треба да се пие недела дена пред очекуваниот почеток на менструацијата.

Направете го така што во шолја од 200 мл ќе ставите до два цвета неверн и прелијте ги со врела вода. Нека чајот отстои пет минути, а потоа пијте 2-3 пати дневно, со евентуално засладување со мед по вкус.

Чајот треба да го пиете недела дена пред очекуваниот почеток на менструацијата, а продолжете додека трае циклусот.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство