Трик за лебот да биде повкусен – Секогаш правете го ова при месењето

Трик за лебот да биде повкусен – Секогаш правете го ова при месењето

Ако правите леб има трик како тестото да биде поубаво и потврдо.

Од тестото треба целиот воздух кој е вишок да се ослободи, па затоа задолжително неколку пати лупнете го од работната маса.

Вака ќе биде повкусно.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт