Рецепт: Ја подобрува крвната слика, помага при вртоглавица и главоболка

Рецепт: Ја подобрува крвната слика, помага при вртоглавица и главоболка

Кој има проблем со циркулација, главоболка, вртоглавица и недостаток на железо, треварите препорачуваат единствен рецепт.

Лекот датира од стари времиња, а многумина се уверени во неговата ефикасност и кај срцеви тегоби.

За овој рецепт неопходно е домашно црно вино, како и домашна ракија, мед, боровница и смрека.

Половина килограм свежи боровници и смрека ставете ги во сад да отстојат натопени со литар вино два дена, потоа додајте половина литар ракија и мед, па оставете да отстои седум дена.

Смесата се зема по неколку лажици наутро и навечер, а пред да ја земете изедете боровници.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко