Домашни кокос коцки

Домашни кокос коцки

Совршена комбинација…

Состојки:

  • 220 мл кокосово масло
  • 110 гр посно сирење (што покремасто)
  • 150 гр кокосови трошки
  • 2 лажици какао прав
  • цимет

Начин на подготовка:

  1. Кокосовото масло загрејте го на умерен оган, па додајте ги сите состојки освен какаото и кремастото сирење. Во калап со квадратен облик ставете хартија за печење и излејте ја добиената смеса. Израмнете, изладете па префрлете во фрижидер. 
  2. Во друг сад загрејте крем сирење и какао во прав, па прелијте преку изладената смеса, а потоа вратете во фрижидер на минимум 15 минути. 
  3. Исечкајте, послужете и уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко