Торта побрза од кафе – Нема печење, долго стоење и мачење

Торта побрза од кафе – Нема печење, долго стоење и мачење

Направете брза бела и кремава торта без многу губење време, мака и печење.

Состојки:

 • 300 гр. плазма
 • 6 дл. млеко
 • 2 кеси пудинг од ванила
 • 8 лажици шеќер
 • 200 гр. маргарин
 • 3 кеси шлаг

Подготовка:

 1. Се двои малку од млекото и се разматува пудинг со шеќер, се загрева остатокот од млекото па се става пудингот и се вари вообичаено.
 2. Се лади и се става маргаринот во смесата, се мати.
 3. Се натопува плазмата во млеко.
 4. Се реди ред плазма, па крем, се додека има состојки.
 5. Се украсува со изматениот шлаг.