Тајната на најсочните ќебапи – Зачините менуваат се

Тајната на најсочните ќебапи – Зачините менуваат се

Направете сочни ќебапи со јунешко месо и еден зачини кои менуваат се.

Состојки:

  • 600 гр. мелено јунешко месо
  • 1 главица кромид
  • ½ чешни лук
  • ½ лажички коријандер
  • 1 лажиче црвен пипер
  • ½ лажички сол и бибер

Се меша се, се остава во ладилник два часа смесата, па со рака се обликуваат ќебапи, се печат или пржат по избор.

Добар апетит!