Измешајте го со вода или оцет – Лимонот ќе ви реши мака и заштеди време

Измешајте го со вода или оцет – Лимонот ќе ви реши мака и заштеди време

Лимонот е корисна, здрава, вкусна и мултифункционална намирница.

Може да се користи освен за јадења и сокови и лимонада, и за чистење.

Ако ви е микрото масно, измешајте пола шолја лимонов сок со вода и ставете ја шолјата во микро, вклучено на 2-3 минути.

Потоа избришете со хартија.

Ако се измеша со бел оцет е за сите површиниво кујната да сјаат.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко