Здравје во чинија: Салата со авокадо и варени јајца

Здравје во чинија: Салата со авокадо и варени јајца

Направете супер вкусна салата со авокадо и јајца, нешто посебно.

Состојки:

  • 6 тврдо варени јајца
  • 1 средно авокадо
  • 2 лажици лимонов сок
  • 3 лажици мајонез
  • 1 лажица сечен власец
  • сол и бибер

Подготовка:

  1. Се варат јајцата и се лупат, па ситно се сечат, а авокадот осе лупи и сече ситно.
  2. Се става во сад а врз нив мајонез измешан со лимонов сок и власец.
  3. Се смеша и се ставаат зачини.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед