Направете го најздравиот чај дома – Ви требаат само три состојки и 10 минути

Направете го најздравиот чај дома – Ви требаат само три состојки и 10 минути

Направете си го сами дома најмоќниот чај кој помага за многу состојби.

Одличен е за заштита од чиреви, заштита од мозочен и срцев удар, топи и масни наслаги.

Ви требаат кокосово мелко. Пола лажиче куркума и пола лажиче ѓумбир.

Се ставаат куркумата и ѓумбирот во врела вода, па се варат 10 минути.

Се додава млеко околу еден децилитар во два децилитри вода.

Се цеди и се пие.