Вкусен ролат со кафе и пишкоти – За изненадни гости

Вкусен ролат со кафе и пишкоти – За изненадни гости

Направете вкусен ролат од пишкоти и кафе.

Состојки:

  • 2 пакувања пишкоти
  • 300 мл. сварено еспресо
  • 125 гр. маргарин
  • 120 гр. ореви
  • 100 мл. млеко
  • 150 гр. шеќер во прав

Подготовка:

  1. Се ронат пишкотите и се става кафе, па се меша..
  2. Се става на фолија смесата, па се топи маргарин, со млеко и шеќерот со оревите.
  3. Се мати.
  4. Се става преку пишкотите на фолијата, се витка ролат и се лади.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед