Брза и вкусна салата од млад кромид и сирење

Брза и вкусна салата од млад кромид и сирење

Вкусна салата која ќе ја обожавате!

Состојки:

  • млад кромид
  • 200 гр свежо сирење
  • 150 мл кисела павлака Пекабела
  • сол
  • листови магдонос

Начин на подготовка:

  1. Кромидот исчистете го, измијте го и исечкајте го на кругчиња. Ставете во сад и посолете, додајте сирење, павлака, ситно сечкан магдонос и добро измешајте. По потреба досолете. Изладете пред послужување.

Добар апетит!

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко