Брзо и едноставно: Совршена и вкусна пица пита

Брзо и едноставно: Совршена и вкусна пица пита

Овој рецепт е одличен ако ви дојдат ненајавени гости.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 6 кори за пита
  • 1 чаша павлака Пекабела
  • 200 гр кашкавал
  • 200 гр шунка Пекабеско
  • кечап

Начин на подготовка:

  1. Во еден сад измешајте павлака, кашкавал и шунка. Потоа во плех наредете ред кори кои ќе ги премачкате со кечап, потоа втор ред кори кои ќе ги премачкате со смеса од павлака, кашкавал и шунка, па трет слој кој ќе го премачкате со јајца. И така сѐ додека не го потрошите филот. Печете додека не порумени.

Добар апетит!

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки