Вака најлесно ќе обликувате ќофте и плескавица – Нема неред и мака

Вака најлесно ќе обликувате ќофте и плескавица – Нема неред и мака

Ова е најлесниот начин да обликувате плескавица или ќофте.

Ставете ја смесата со месо на проѕирна фолија и стиснете со округла чинија.Смесата веќе е обликувана, само извадете ја и испечете ја или испржете ја.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта