Кајганата ќе биде мека и полна меурчиња – Само додадете една намирница

Кајганата ќе биде мека и полна меурчиња – Само додадете една намирница

Ако сакате совршена кајгана дома, има еден трик.

Кајганата е подобра со млеко.

Кога матите, ставете капка млеко и јајцата ќе бидат меки и вкусни.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт