Кечапот не е само за јадење – Спасува од голема мака

Кечапот не е само за јадење – Спасува од голема мака

Кечапот не е само додаток за вкусни јадења, туку решава и еден проблем.
Имено, ако кожата ве пече од нешто, како луто пиперче, ставете кечап на неа.Супер е за чувствителна кожа, а киселоста на кечапот ќе го запре печењето.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта