Домот нема да мириса – Кога готвите тешко јадење направете го ова

Домот нема да мириса – Кога готвите тешко јадење направете го ова

Ако готвите кељ кој има силен мирис, мирисот од дома ќе го снема со еден трик.
Ставете крпа со оцет меѓу лонецот и капакот и мирисот ќе се впие.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта