Додајте само 2 лажици во утринското кафе: Топи килограми во текот на целиот ден

Додајте само 2 лажици во утринското кафе: Топи килограми во текот на целиот ден

Ако и вие денот го започнувате со кафе, ова добро ќе ви дојде. Се работи за крем за кафе, кој освен што е вкусен, погодно ќе делува на вашиот метаболизам.

Состојки:

  • 1 лажичка цимет во прав
  • 3/4 шолја кокосово масло
  • 1/2 шолја мед

Начин на подготовка:

  1. Измешајте ги сите состојки во сад додека не добиете фина смеса. Оваа смеса чувајте ја во стаклен сад. Додајте по една или две лажици од оваа смеса во кафето додека е врело и измешајте.
  2. На овој начин ќе го подобрите вкусот на кафето, а ќе внесете здрави состојки како што се циметот и кокосовото масло.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта