Вареното млеко нема да фати кора со еден трик

Вареното млеко нема да фати кора со еден трик

Вареното млеко нема да фати кора горе со еден трик.
Ставете го откако ќе се свари во сад со ладна вода и мешајте.Така се зачувуваат сите состојки кои се здрави, а со кожата ги фрламе.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта