Вака кремот за колачи ќе сјае – Трик за интензивна боја на десертите

Вака кремот за колачи ќе сјае – Трик за интензивна боја на десертите

Има мал трик за вашите колачи и крем за колачи бидат со поубава и поинтензивна боја.
Само ставете малку сол и нека постојат 2-3 минути.Вака потоа се прават на вообичаен начин и сјаат.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед