За холестерол, артритис, болки и слабеење – Чаша од овој чај е спасот

За холестерол, артритис, болки и слабеење – Чаша од овој чај е спасот

Зелениот чај е исклучително здрав и корисен, помага за лекување многу состојби како и превенција.

Помага да се намали ризикот од рак, за намалување на болки од артритис, како и за регулирање ниво на холестерол.

Зајакнува имунитет, помага за слабеење, топење сало и масти.

Го чува и здравјето на забите.

Повеќе вести на Готви.мк:

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт