Лубеницата е извор на витамини и здравје – Вака помага најсочниот вкус

Лубеницата е извор на витамини и здравје – Вака помага најсочниот вкус

Лубеницата е овошје кое е превкусно и за кое сите едвај чекаме да дојде летото.
Има потекло од Африка, има многу вода но и витамин Ц и бета каротен во себе.Супер е за срцеви заболувања и за хронични заболувња.

Има и витамини Б како и Б6.

Супер е за детоксикација, слабеење, за спречување анемија, акни, хемороиди, стрес, целулит, песок во бубрези.